Kontzertuak

Ponemos a tu disposición un completo calendario de conciertos categorizados para que te resulte más fácil tu búsqueda. Pulsa sobre la caregoría deseada para activar el filtro.

  • Denboraldia 2017-2018
    21 - 24 - 27 - 30
    Urr
    2017

    I Masnadieri

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Carlo Aquiles Machado
    Amalia Marta Torbidoni*
    Francesco Vladimir Stoyanov
    Massimiliano Mika Kares
    Arminio Juan Antonio Sanabria
    Moser Petros Magoulas
    Rolla Alberto Nuñez
    Bilbao Orkestra Sinfonikoa
    Coro de Ópera de Bilbao Zuz.: Boris Dujin
    Musika-zuzendaria Miguel Ángel Gómez Martínez
    Eszena-zuzendaria Leo Muscato*
    Eszenografoa Federica Parolini*
    Argiztapena Alessandro Varazzi*
    Jantziak Silvia Aymonino
    Produkzioa Teatro Regio di Parma
    *ABAO-OLBEn debutatuko du

     

    Argibide gehiago: http://www.abao.org

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2017-2018
    23
    Urr
    2017

    CÁMARA 1

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    G. Loidi: Estreinaldiko obra
    C. Debussy: Erromantzea
    V. Persichetti: Hiru interludio
    G. Mahler: Ibiltari batentzako kantuak
    H. Extremiana: Carptim
    J. Stephenson: The Storyteller
    J.C. Pérez: Tronboi sonata
    X. Zabala:Topa eta…TOPA

    Taldea:           Alberto Urretxo (Tbn)
    G. Mendizabal (Tx)
    Toti Martínez de Lezea (narr)
    BOSeko hari laukotea

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    02 - 03
    Aza
    2017

    BOS 2

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    W.A. Mozart: Txirula magikoa, obertura
    A. Berg: Sieben Frühe lieder
    W.A. Mozart: Ch’io mi scordi di te

    R. Strauss: Liederren aukeraketa
    W.A. Mozart: Sinfonía nº 35 en Re mayor, “Haffner”

    Hanna-Elisabeth Müller, sopranoa
    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    09 - 10
    Aza
    2017

    BOS 3

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J. Haydn: 83. sinfonía sol minorrean, op. 83 “La Poule”
    W. A. Mozart: 19. kontzertua pianorako Fa maiorrean, K. 459
    F. Poulenc: Sinfonietta
    W. A. Mozart: Le nozze di Figaro, Obertura

    Christian Zacharias, pianoa eta zuzendaritza

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    16 - 17
    Aza
    2017

    BOS 4

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    L. van Beethoven: Egmont, obertura
    J. Adams: Absolute Jest, hari laukote eta orkestrarako
    L.van Beethoven: 7. sinfonia La maiorrean, op. 92

    Cuarteto Quiroga

    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    20
    Aza
    2017

    CÁMARA 2

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F.J. Haydn: Kuartetoa, op. 33, 5. zk.

    A. Pärt: Fratres
    L. van Beethoven: Kuartetoa Fa maiorrean, op. 135

    Quiroga Laukotea

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    30 - 01
    Abe
    2017

    BOS 5

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    R. Wagner: Parsifal, preludioa (15’)
    F. Lizt: 2. kontzertua piano eta orkestrarako La maiorrean (25’)
    F. Mendelssohn: 5. sinfonia Re maiorrean “ErreformarenVa” (33’)

    Benjamin Grosvenor, pianoa

    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    01 - 02 - 03
    Abe
    2017

    Haurtxoentzako kontzertuak

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Hego Amerikako eguberri bat
    David Ramyren ahotsarekin

    Mi Miiiii
    Miiii corazón

    Denboraldi honetan, Paulo Lameiro eta Musicalmente konpainia Hego Amerikako eguberriko lurrina duen Haurtxoentzako kontzertua ari dira prestatzen. Oraingoan, oso bakarlari berezi baten laguntza izango dute, David Ramy kubatarrarena. Ramyk ezagun guztiei zabaltzen die bihotza, baina bihotz-puska bat utzi zuen jaioterri duen Habanan, eta noizean behin itzultzen da bisitan. Kontzertu honetan, Kubako eta Hego Amerika osoko eguberrietako oroitzapenetatik eramango gaitu.

    Musicalmente konpainia
    Paulo Lameiro, ahotsa eta zuzendaritza

     

    HAURTXOENTZAKO KONTZERTUAK

    Euskalduna Jauregia
    A1 Aretoa

    01 abendua 2017
    18:00

    02 abendua 2017
    12:00
    17:30

    03 abendua 2017
    10:30
    12:00

    0 eta 3 urte arteko haurtxoentzat

    Plazak: 55 haurtxo + gehienez 2 pertsona heldu eta anai-arreba bat haurtxo bakoitzeko

    Iraupena: 45’

    Prezioa: 10 € pertsona bakoitzeko(orokorra)
    8 €pertsona bakoitzeko (BOSeko abonatuak)

    Sarrerak urriaren 23tik aurrera salgai (astelehena)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    14 - 15
    Abe
    2017

    BOS 6

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. Liszt/Doppler: 6. rapsodia hungariarra Re maiorrean, S. 359
    Wlad Marhulets: Klezmer klarineterako kontzertua

    B. Bartók: Kontzertua orkestrarako

    David Krakauer, klarinetea

    John Axelrod, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    18
    Abe
    2017

    CÁMARA 3

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    B. Bartók: Sonata bi piano eta perkusiorako (30’)

    Vicent Zaragoza eta Actea Jiménez, perkusioa
    Belén Sierra eta Arrate Monasterio, pianoa

    Johannes Brahms: Geistliches Lied op.30 (5’)
    Johannes Brahms: Begrabnisgesang (Hileta-kantua) Op.13 (6´)
    Johannes Brahms: Abesbatzarako preludioak (Schmucke dich, o liebe Seele;
    O Gott, du frommer Gott; Es ist ein Ros´entsprungen; Herzlich tut
    mich verlangen; O welt, ich muss dich loosen) (15’)
    Viktor Ewald: 2. kintetoa (17’)
    Jean Sibelius: Petite Suite (8’)
    Jean Sibelius: Lurra (4’)

    Euskalduna Brass

    (Vicente Olmos, Pedro Extremiana, David Montalt, Miguel Arbelaiz, Kenneth Rhind)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    21 - 22
    Abe
    2017

    BOS 7

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. J. Haydn: 94. sinfonia Sol maiorrean “Sorpresa”
    F. Mendelssohn: “Vom Himmel hoch”

    A. Pärt: Fratres, hari eta perkusiorako
    J.S. Bach: “Wachet auf, ruft uns die Stimme”, Kantata BWV 140

    Naroa Intxausti, sopranoa
    José Antonio López, barítonoa
    Bilboko Korala (Enrique Azurza, zuzendaria)
    Johannes Debus, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    11 - 12
    Urt
    2018

    BOS 8

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    G. Erkoreka: Suak
    E. Laló: Kontzertua biolontxelo eta orkestrarako Re minorrean
    H. Berlioz: Sinfonia fantastikoa, op. 14

    Edgar Moreau, biolontxeloa
    Pierre André Valade, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    18 - 19
    Urt
    2018

    BOS 9

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J.P. Moncayo: Huapango
    Ch. Lindberg: Akhbank Bunka, tronpeta eta orkestrarako
    Efraín Oscher: Concierto mestizo

    L. Bernstein: West Side Story, Dantza sinfonikoak

    Pacho Flores, trompeta

    Alondra de la Parra, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    22
    Urt
    2018

    CÁMARA 4

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Mahler, Ravel eta Barberren obrak.

    José Antonio López, baritonoa

    BOSeko hari laukotea

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    01 - 02
    Ots
    2018

    BOS 10

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    D. Shostakovich: 1. kontzertua biolin eta orkestrarako, op. 99
    P.I. Tchaikovsky: 6. sinfonia si minorrean, op. 47, “Patetikoa”

    Ning Feng, biolina

    Giancarlo Guerrero, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    05
    Ots
    2018

    CÁMARA 5

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    M. Ravel: Sarrera eta Allegroa, harpa, txirula, klarinete eta harietarako (10’)

    Freyr Sigurjonsson (tx), Carlos García (kl), María Díaz-Caneja (b), Antonio García (b), Aureliano Balducci (bla), Javier Martínez (bt), Ernesto González (kb), Marion Desjacques (harpa)

    O. Messiaen: Quatour pour la fin du temps (50´)

    Carlos García (kl), María Díaz-Caneja (bn), Javier Martínez (bt), A determinar (pno)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    19
    Ots
    2018

    CÁMARA 6

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J.S. Bach: 5 asmakuntza, hiru ahotsez BWV 787-801 (30´)

    Taldea:  Nicolas Carpentier (Ob), Asier Arabolaza (Bla), Teresa Valente (Bt)

    J.S. Bach: Sonata trioa BWV 526, 2. zk, Don (10’)
    J.S. Bach: Sonata trioa BWV 528, 4. zk, Min (9’)
    J.S. Bach: Sonata trioa BWV 530, 6. zk., Solen (12’)

    Pedro Vela (Tx), Asier Arabolaza (Bla), Javier Martínez

    (Bt), Olatz Ayastuy (Klabea)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    08 - 09
    Mar
    2018

    BOS 11

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    I. Stravinsky: Sinfonia haize-instrumentuetarako
    L. de Pablo: Kontzertua akordeoi eta orkestrarako
    I. Stravinsky: Petrouchka, balleta

    Iñaki Alberdi, eskusoinua

    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    19
    Mar
    2018

    CÁMARA 7

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    W.A. Mozart: Kintetoa piano, oboe, klarinete, fagot eta tronparako (25’)

    Julen Ramos (Pno), Kyoko Watanabe (Ob), Carlos Garcia (Kl), Pedro Pardo (Bn), Luis Fernando Núñez (Hn)

    D. Milhaud: La cheminée du Roi René ( 9’)
    F. Poulenc: Sestetoa FP 100 (20’)

    Freyr Sigurjonsson (Tx), Kyoko Watanabe (Ob), Carlos García (Kl), Pedro Pardo (Bn), Luis Fernando Núñez (Hn), Zehazteke (Pno)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    22 - 23
    Mar
    2018

    BOS 12

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Abono de IniciaciónF. Berwald: Norvegiako Alpeetako oroitzapenak
    Bruch: Kontzertua bi pianorako la b minorrean, op. 88
    F. Schubert: 6. sinfonia Do maiorrean, D. 589

    Víctor y Luis del Valle, pianoen bikotea

    Martin Nagashima, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    26
    Mar
    2018

    CÁMARA 8

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. Schubert: Fantasia Fa minorrean pianorako, lau eskutara, D.940
    C. Debussy: Petite Suite, lau eskutara
    M. Ravel: La valse
    G. Gershwin: “Porgy and Bess” piezaren gaineko fantasia

    Luis eta Víctor del Valle, piano-bikotea

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    19 - 20
    Api
    2018

    BOS 13

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J. Torres: Tres pinturas velazqueñas (Premio AEOS-FBBVA)
    J. Sibelius: Concierto para violín y orquesta en Re menor, op. 47
    D. Shostakovich: Sinfonía nº 15, op. 141

    Ray Chen, violín

    Jaime Martín, director

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    23
    Api
    2018

    CÁMARA 9

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Luigi Boccherini Koartetoa Re maiorrean, txirula, biolin, biola eta txelorako (11’)
    Albert Roussel: Trioa txirula, biola eta txelorako (9’)

    Horacio Parravicini (Tx), Antonio García (Bn), Adriana Grigoras (Bla), Javier Martínez (Bt)

    Maurice Ravel: Hari kuartetoa Fa maiorrean (30′)

    María Díaz-Caneja (Bn), Iñigo Grimal (Bn), Leire Moreno (Bla), Javier Martínez (Bt)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    26 - 27
    Api
    2018

    BOS 14

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    G. Pierné: Ramuntxo, obertura
    S. Rachmaninov: Paganiniren gai bati buruzko Rapsodia, op. 43
    P. Dukas: Sinfonia Do maiorrean

    Levon Avagyan, pianoa

    Erik Nielsen, zuzendaria

     

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    03 - 04
    maiatza
    2018

    BOS 15

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    R. Wagner: Maisu Kantariak, obertura
    G. Mahler: Des Knaben Wunderhorn, aukeraketa
    R. Wagner: Parsifal, aukeraketa

    Johannes Martin Kränzler, barítonoa
    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    17 - 18
    maiatza
    2018

    BOS 16

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. Geminiani / A. Corelli: 5. concerto grossoa sol minorrean
    Giovanni Mossi: 7. kontzertua Re maiorrean, op. 2
    Georg Muffat: 5. sonata Sol maiorrean, Armonico Tributo
    — 
    F. Geminiani / A. Corelli: 3. concerto grossoa Do maiorrean
    A. Vivaldi: kontzertua sol minorrean, op. 3, RV578
    A. Corelli: 1. concerto grossoa Re maiorrean, op. 6

    Enrico Onofri, biolin-jotzailea eta zuzendaria

     

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    21
    maiatza
    2018

    CÁMARA 10

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J. Romberg: Kintetoa txirula eta harirako, 3. zk., Op. 41 (23)

    Freyr Sigurjonsson (Tx), Mariana Sata (Bn), Ara Cividian (Bla), Aureliano Balducci (Bla), Javier Martínez (Bt)

    Jean Françaix: Divertimentoa fagoterako eta hari boskoterako (18’)

    María Díaz-Caneja, Antonio García (Bn), Leire Moreno (Bla), Javier Martínez (Bt), Gabriel León (Db), Santiago López (Bn)

    W.A. Mozart: Kintetoa klarinete eta harirako, K. 581 (33’)

    María Díaz-Caneja (1Bn), Iwona Przylecka (2Bn), Adriana Grigoras (Bla), Javier Martínez (Bt), Carlos García (Kl)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    07 - 08
    Eka
    2018

    BOS 17

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    M. Ravel: Shéhérazade, ouverture de fériee
    M. Ravel: Shéhérazade, soprano eta orkestrarako

    M. Ravel: Daphnis et Chloé, 2. suitea
    M. Ravel: Bolero (17’)

    Alice Coote, mezzosopranoa

    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi