Kontzertuak

Ponemos a tu disposición un completo calendario de conciertos categorizados para que te resulte más fácil tu búsqueda. Pulsa sobre la caregoría deseada para activar el filtro.

  • Denboraldia 2017-2018
    18
    Abe
    2017

    CÁMARA 3

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    BOSeko Ganbera Taldea
    Actea Jiménez, perkusioa
    Vicent Zaragoza, perkusioa
    Berta Fresco, pianoa
    Pedro José Rodríguez, pianoa

    BÉLA BARTOK (1881 – 1945): Sonata 2 piano eta perkusiorako, Sz. 110
    I. Assai lento
    II. Lento, ma non troppo
    III. Allegro non troppo

    EUSKALDUNA BRASS
    Vicente Olmos, tronpeta
    Emili Castello-Branco, tronpeta
    David Montalt, tronpa
    Miguel Arbelaiz, tronboia
    Kenneth Rind, tuba

    LEONARD BERNSTEIN (Arr. de Rolf Smedvig)(1918 – 1990): Candide, Obertura

    PETER SCHICKLE (1935): 2. kontzertua piano eta metal boskoterako, “Olé!”
    I. Largo Maestoso
    II. Andante morerato
    III. Presto

    Itziar Barredo, pianoa

    TRADICIONAL (Arr de Tony Swainson): Carol of the bells

    TRADICIONAL (Arr de John Iveson): Christmas crackers
    I. Jingle Bells – Deck The Halls
    II. A Carol fantasy
    III. We wish you a Merry Christmas

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    21 - 22
    Abe
    2017

    BOS 7

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Johannes Debus, zuzendaria

    Arvo Pärt (1935): Fratres*
    Johann Sebastian Bach (1685-1750): Wachet auf, ruft uns die Stimme, 140. kantata BWV 140
    Naroa Intxausti, sopranoa
    José Antonio López, baritonoa
    Bilboko Korala, abesbatza (zuzendaria: Enrique Azurza)

    Franz Joseph Haydn (1732 – 1809): 94. sinfonia Sol Maiorrean Hob. I: 94 “harridura – tinbal-kolpea”
    I. Adagio cantabile – Vivace assai
    II. Andante
    III. Menuetto (Allegro molto) – Trio
    IV. Allegro di molto

    Felix Mendelssohn (1732 – 1809): Von Himmel Hoch, Gabonetako kantata MWV A10*
    I. Korua: Vom Himmel hoch
    II. Aria (Baritonoa): Es ist der Herr Christ, unser Gott
    III. Korala : Er bringt euch alle Seligkeit
    IV. Aria (Sopranoa): Sei willkommen, du edler Gast
    V. Arioso (Baritonoa): Das also hat gefallen dir
    VI. Korua : Lob, Ehr sei Gott im hochsten Thron

    Naroa Intxausti, sopranoa
    José Antonio López, baritonoa
    Bilboko Korala abesbatza (zuzendaria: Enrique Azurza)

    * Lehen aldiz BOSek

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    11 - 12
    Urt
    2018

    BOS 8

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    G. Erkoreka: Suak
    E. Laló: Kontzertua biolontxelo eta orkestrarako Re minorrean
    H. Berlioz: Sinfonia fantastikoa, op. 14

    Edgar Moreau, biolontxeloa
    Pierre André Valade, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    18 - 19
    Urt
    2018

    BOS 9

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J.P. Moncayo: Huapango
    Ch. Lindberg: Akhbank Bunka, tronpeta eta orkestrarako
    Efraín Oscher: Concierto mestizo

    L. Bernstein: West Side Story, Dantza sinfonikoak

    Pacho Flores, trompeta

    Alondra de la Parra, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    22
    Urt
    2018

    CÁMARA 4

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Mahler, Ravel eta Barberren obrak.

    José Antonio López, baritonoa

    BOSeko hari laukotea

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    27
    Urt
    2018

    Musikahazi

    Lekua: A1 Aretoa

    Kontzertuak Familian

    HARPAREN BILA

    Musika Händel, Mozart, Berlioz, Tchaikovsky

    Jatorrizko ideia eta harpa: Marion Desjacques

    Gidoia eta aurkezpena: Javier Irigoien

    Zuzendaritza: Aitor Biain

    BILBAO ORKESTRA SINFONIKOA

    “Orkestra denboran zeharreko bidaia bati ekiteko puntuan dago, baina, justu azken unean, hidrogeno-motorrak huts egin du, eta misioa bertan behera gera daiteke. Denboraren makinaren prototipo berriarekin ahalegintzea baino ez da geratzen: harpa.”

    Adina: 6 urtetik aurrera

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    01 - 02
    Ots
    2018

    BOS 10

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    D. Shostakovich: 1. kontzertua biolin eta orkestrarako, op. 99
    P.I. Tchaikovsky: 6. sinfonia si minorrean, op. 47, “Patetikoa”

    Ning Feng, biolina

    Giancarlo Guerrero, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    05
    Ots
    2018

    CÁMARA 5

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    M. Ravel: Sarrera eta Allegroa, harpa, txirula, klarinete eta harietarako (10’)

    Freyr Sigurjonsson (tx), Carlos García (kl), María Díaz-Caneja (b), Antonio García (b), Aureliano Balducci (bla), Javier Martínez (bt), Ernesto González (kb), Marion Desjacques (harpa)

    O. Messiaen: Quatour pour la fin du temps (50´)

    Carlos García (kl), María Díaz-Caneja (bn), Javier Martínez (bt), A determinar (pno)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    10
    Ots
    2018

    Musikahazi

    Lekua: A1 Aretoa

    Kontzertuak Familian

    ROSTRO PÁLIDO (Aurpegi zurbil)
    Buster Keaton

    Kontzertu-Proiekzioa

    NEOPERCUSIÓN Rafa Gàlvez, Eloy Lurueña eta Juan Carlos Pelufo
    Ana Hernández, aurkezpena

    Neopercusiónen eskutik, Buster Keatonen klasiko handienetako batera hurbilduko gara. Kontzertu-proiekzio honetan, ikusleen parte-hartzea ezinbestekoa izango da, gure protagonistari Ameriketako indiarrekin izandako abenturetan lagunduko dion soinu-banda konposatzeko.

    Adina: 4 Urtetik aurrera

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    19
    Ots
    2018

    CÁMARA 6

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J.S. Bach: 5 asmakuntza, hiru ahotsez BWV 787-801 (30´)

    Taldea:  Nicolas Carpentier (Ob), Asier Arabolaza (Bla), Teresa Valente (Bt)

    J.S. Bach: Sonata trioa BWV 526, 2. zk, Don (10’)
    J.S. Bach: Sonata trioa BWV 528, 4. zk, Min (9’)
    J.S. Bach: Sonata trioa BWV 530, 6. zk., Solen (12’)

    Pedro Vela (Tx), Asier Arabolaza (Bla), Javier Martínez

    (Bt), Olatz Ayastuy (Klabea)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    08 - 09
    Mar
    2018

    BOS 11

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    I. Stravinsky: Sinfonia haize-instrumentuetarako
    L. de Pablo: Kontzertua akordeoi eta orkestrarako
    I. Stravinsky: Petrouchka, balleta

    Iñaki Alberdi, eskusoinua

    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    19
    Mar
    2018

    CÁMARA 7

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    W.A. Mozart: Kintetoa piano, oboe, klarinete, fagot eta tronparako (25’)

    Julen Ramos (Pno), Kyoko Watanabe (Ob), Carlos Garcia (Kl), Pedro Pardo (Bn), Luis Fernando Núñez (Hn)

    D. Milhaud: La cheminée du Roi René ( 9’)
    F. Poulenc: Sestetoa FP 100 (20’)

    Freyr Sigurjonsson (Tx), Kyoko Watanabe (Ob), Carlos García (Kl), Pedro Pardo (Bn), Luis Fernando Núñez (Hn), Zehazteke (Pno)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    22 - 23
    Mar
    2018

    BOS 12

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Abono de IniciaciónF. Berwald: Norvegiako Alpeetako oroitzapenak
    Bruch: Kontzertua bi pianorako la b minorrean, op. 88
    F. Schubert: 6. sinfonia Do maiorrean, D. 589

    Víctor y Luis del Valle, pianoen bikotea

    Martin Nagashima, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    26
    Mar
    2018

    CÁMARA 8

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. Schubert: Fantasia Fa minorrean pianorako, lau eskutara, D.940
    C. Debussy: Petite Suite, lau eskutara
    M. Ravel: La valse
    G. Gershwin: “Porgy and Bess” piezaren gaineko fantasia

    Luis eta Víctor del Valle, piano-bikotea

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    19 - 20
    Api
    2018

    BOS 13

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J. Torres: Tres pinturas velazqueñas (Premio AEOS-FBBVA)
    J. Sibelius: Concierto para violín y orquesta en Re menor, op. 47
    D. Shostakovich: Sinfonía nº 15, op. 141

    Ray Chen, violín

    Jaime Martín, director

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    23
    Api
    2018

    CÁMARA 9

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Luigi Boccherini Koartetoa Re maiorrean, txirula, biolin, biola eta txelorako (11’)
    Albert Roussel: Trioa txirula, biola eta txelorako (9’)

    Horacio Parravicini (Tx), Antonio García (Bn), Adriana Grigoras (Bla), Javier Martínez (Bt)

    Maurice Ravel: Hari kuartetoa Fa maiorrean (30′)

    María Díaz-Caneja (Bn), Iñigo Grimal (Bn), Leire Moreno (Bla), Javier Martínez (Bt)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    26 - 27
    Api
    2018

    BOS 14

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    G. Pierné: Ramuntxo, obertura
    S. Rachmaninov: Paganiniren gai bati buruzko Rapsodia, op. 43
    P. Dukas: Sinfonia Do maiorrean

    Levon Avagyan, pianoa

    Erik Nielsen, zuzendaria

     

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    03 - 04
    maiatza
    2018

    BOS 15

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    R. Wagner: Maisu Kantariak, obertura
    G. Mahler: Des Knaben Wunderhorn, aukeraketa
    R. Wagner: Parsifal, aukeraketa

    Johannes Martin Kränzler, barítonoa
    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    17 - 18
    maiatza
    2018

    BOS 16

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. Geminiani / A. Corelli: 5. concerto grossoa sol minorrean
    Giovanni Mossi: 7. kontzertua Re maiorrean, op. 2
    Georg Muffat: 5. sonata Sol maiorrean, Armonico Tributo
    — 
    F. Geminiani / A. Corelli: 3. concerto grossoa Do maiorrean
    A. Vivaldi: kontzertua sol minorrean, op. 3, RV578
    A. Corelli: 1. concerto grossoa Re maiorrean, op. 6

    Enrico Onofri, biolin-jotzailea eta zuzendaria

     

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    21
    maiatza
    2018

    CÁMARA 10

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J. Romberg: Kintetoa txirula eta harirako, 3. zk., Op. 41 (23)

    Freyr Sigurjonsson (Tx), Mariana Sata (Bn), Ara Cividian (Bla), Aureliano Balducci (Bla), Javier Martínez (Bt)

    Jean Françaix: Divertimentoa fagoterako eta hari boskoterako (18’)

    María Díaz-Caneja, Antonio García (Bn), Leire Moreno (Bla), Javier Martínez (Bt), Gabriel León (Db), Santiago López (Bn)

    W.A. Mozart: Kintetoa klarinete eta harirako, K. 581 (33’)

    María Díaz-Caneja (1Bn), Iwona Przylecka (2Bn), Adriana Grigoras (Bla), Javier Martínez (Bt), Carlos García (Kl)

    Sarrerak erosi
  • Denboraldia 2017-2018
    07 - 08
    Eka
    2018

    BOS 17

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    M. Ravel: Shéhérazade, ouverture de fériee
    M. Ravel: Shéhérazade, soprano eta orkestrarako

    M. Ravel: Daphnis et Chloé, 2. suitea
    M. Ravel: Bolero (17’)

    Alice Coote, mezzosopranoa

    Erik Nielsen, zuzendaria

    Sarrerak erosi