Kontzertuak

Ponemos a tu disposición un completo calendario de conciertos categorizados para que te resulte más fácil tu búsqueda. Pulsa sobre la caregoría deseada para activar el filtro.

  • Denboraldia 2019-2020
    27
    Ira
    2019

    X Musikagileak

    Lekua:

    S. Martínez     Utopía, Homenaje a Ligeti

    I. Urrutia          Gerok

    M. Urquiza      Ikusia ikusirik

    A. Barrio          Aquilea

    H. Parra           InFALL

     Jordi Francés, director

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    03 - 04
    Urr
    2019

    BOS 01

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Erik Nielsen, zuzendaria

    Edvard Grieg (1843 – 1907): Kontzertua piano eta orkestrarako la minorrean Op. 16
    I. Allegro molto moderato
    II. Adagio (Attacca)
    III. Allegro moderato molto e marcato – Andante maestoso

    Joaquín Achúcarro, pianoa

    Anton Bruckner (1824 – 1896): 7. Sinfonia Mi Maiorrean (1883-Nowak ed.)
    I. Allegro moderato
    II. Adagio
    III. Scherzo
    IV. Finale

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    10 - 11
    Urr
    2019

    BOS 02

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    Anthony Gabriele, zuzendaria

    NACIO HERB BROWN / CONRAD SALINGER (1896 – 1964): Singin’ in The Rain Jatorrizko soinu-banda (1952)

    Gaur gaueko egitarauan Singin’ in the rain filma proiektatuko dugu osorik, jatorrizko bertsioan, erregistratutako ahotsekin, eta orkestrak soinu-banda osorik eta zuzenean joko du. Kontzertuak ordu bat eta 43 minutuko iraupena izango du, gutxi gorabehera. Mesedez, egon zuen eserlekuetan azken kredituak amaitu arte, musika, musikariak eta gainerako entzuleak errespetatzeko.

    *Lehenengo aldiz BOSek / Primera vez por la BOS

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    17 - 18
    Urr
    2019

    BOS 03

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    M. Mussorgsky / N. Rimsky Korsakov: Khovanschina, preludio
    K. Szymanovski: Concierto Para Violín y Orquesta nº 1, Op. 35
    N. Rimsky-Korsakov: Sherezade, op. 35

    Soyoung Yoon, biolina
    Giancarlo Guerrero, zuzendaria

    18:00 h Aldez aurreko solasaldia ostiralean, Mercedes Albainaren eskutik.

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    28
    Urr
    2019

    Cámara 1

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    C. Saint-Saëns: Septeto en Mi bemol Mayor Op. 65
    J. Sandström: Sang till lotta, para Trombón y Cuarteto de cuerda
    G. Fauré: Après un rève para Trombón y cuarteto de cuerda
    G. Loidi: Lamiaren sei kantuak
    C. Debussy: Romance
    Aita Donostia: Oinazez

    BOSeko ganbera taldea

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    31 - 01
    Aza
    2019

    BOS 04

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. Schubert: Sinfonía nº 5 en Si bemol mayor, D. 485
    R. Strauss: Concierto para trompa y orquesta nº 1 en Mi bemol mayor

    J. Guridi: En un barco fenicio
    M. Ravel: Rapsodia española

    Luis Fernando Núñez, tronpa
    Erik Nielsen, zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    18
    Aza
    2019

    Cámara 2

    Lekua:

    E. Grieg: Cuarteto nº 1 en sol menor Op. 27
    BOSeko hari laukotea

    A. Dvorak: Quinteto nº 2 en La Mayor Op. 81
    BOSeko hari laukotea

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    28 - 29
    Aza
    2019

    BOS 05

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F. Mendelssohn: Las Hébridas, obertura
    E. Korngold: Concierto para violín y orquesta
    F. Mendelssohn: Sinfonía nº 3 en la menor, op. 56 “Escocesa”

    Philippe Quint, biolina
    José Miguel Pérez Sierra, zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    02
    Abe
    2019

    Cámara 3

    Lekua:

    Bakarlari Handiak Errezitaldian

    L. Van Beethoven: Sonata para violín y piano nº 5, op. 24 “Primavera”
    J. Brahms: Sonata para violín y piano, nº 2, op. 100
    B. Bartók: Rapsodia nº 1 Sz. 87
    A. Piazzolla: Le Grand Tango
    M. Ravel: Tzigane

    Philippe Quint, biolina
    José Gallardo, pianoa

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    12 - 13
    Abe
    2019

    BOS 06

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F.J. Haydn: Sinfonía nº 59 en La mayor, “Fuego”
    F. Poulenc: Concierto para dos pianos en Re menor
    I. Stravinsky: El pájaro de fuego, suite (versión 1945)

    Lucas & Arthur Jussen, pianoen bikotea
    Erik Nielsen, zuzendaria

    18:00 h Aldez aurreko solasaldia ostiralean, Mercedes Albainaren eskutik.

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    16
    Abe
    2019

    Cámara 4

    Lekua:

    Bakarlari Handiak Errezitaldian 

    W. A. Mozart: Sonata para 2 pianos, Re Mayor KV448 (375a)
    F. Mendelssohn: Andante y Allegro Brillante, op. 92, en La mayor (cuatro manos)
    M. Ravel: Ma Mère l’Oye (cuatro manos)
    I. Stravinsky: Le Sacre du Printemps(bi pianorako bertsioa)

    Lucas & Arthur Jussenpiano bikotea

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    19 - 20
    Abe
    2019

    BOS 07

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    A. Schönberg: Un superviviente de Varsovia, op. 46
    L. van Beethoven: Sinfonía nº 9 en Re menor 0p. 125

    Vanessa Goikoetxea, sopranoa
    Sofia Pavone, mezzosopranoa
    Richard Cox, tenorra
    Milan Siljanov, baxua eta narratzailea
    Bilboko Koral Elkartea (Enrique Azurza, zuzendaria)
    Erik Nielsen,  zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    20
    Urt
    2020

    Cámara 5

    Lekua:

    N. Arensky: Trio en re menor Op. 32
    BOSeko hirukotea pianoarekin

    J. Martínez Campos: Fantaisie pour la clase d’excellence
    BOSeko biolontxelo atala

    R. Strauss: Metamorfosis

    BOSeko hari-zazpikotea 

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    30 - 31
    Urt
    2020

    BOS 08

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    J.M. Usandizaga: Hassan y Melihah, fantasía danza
    E. Elgar: Concierto para violonchelo y orquesta en Mi menor, op. 85
    F. Schubert: Sinfonía nº 9 en Do mayor, “La grande”

    Maximiliam Hornung, biolontxeloa
    Erik Nielsen, zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    03
    Ots
    2020

    Cámara 6

    Lekua:

    F. Couperin: Le Parnasse ou L’Apotheose de Corelli
    A. Vivaldi: Sonata a quattro en Do Mayor Rv. 801
    G. Sammartini: Sinfonía en Sol Mayor J-C 39

    BOSeko ganbera taldea

    A. Vivaldi: Trio Sonata en re menor Op. 1 nº 12 RV 63 “La Follia”
    L. Boccherini: La Musica Notturna delle Strade di Madrid Op. 30 nº 6

    BOSeko ganbera taldea

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    06 - 07
    Ots
    2020

    BOS 09

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    W.A. Mozart: Sinfonía concertante para violín y viola K. 364
    H. Berlioz: Harold en Italia, op. 16

    Nils Mönkemeyer, biola
    Giulia Lucrezia Brinckmeier, biolina
    Erik Nielsen, zuzendaria

    18:00 h  Aldez aurreko solasaldia ostiralean.

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    13 - 14
    Ots
    2020

    BOS 10

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    M. Fernández: Nocturno sinfónico (AEOS-FBBVA saria)
    R. Schumann: Concierto para violonchelo y orquesta en La menor
    S. Prokofiev: Romeo y Julieta, selección

    Pablo Ferrández, biolontxeloa
    Nuno Coelho, zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    17
    Ots
    2020

    Cámara 7

    Lekua:

    S. Rachmaninoff: Cuarteto nº 1
    S. Rachmaninoff: Cuarteto nº 2

    BOSeko hari laukotea

    P. Schoenfield: Café music

    Trío con piano BOS

    F. Say: Variaciones para dos pianos y percusión Op. 32

    BOSeko piano eta perkusio laukotea

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    27 - 28
    Ots
    2020

    BOS 11

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    F.J. Haydn: Sinfonía nº 70 en Re mayor
    F. Cruixent: Cyborg para orquesta
    J. Sibelius: Sinfonía nº 2 en Re mayor, op. 43

    Leonard Slatkin, zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    16
    Mar
    2020

    Cámara 8

    Lekua:

    C. Schumann: Trío en sol menor Op. 17
    F. Hensel-Mendelssohn: Trio en re menor Op. 11
    S. Gubaidulina: Quinteto con piano

    BOSeko boskotea pianoarekin 

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    19 - 20
    Mar
    2020

    BOS 12

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    R. Schumann: Manfred, obertura en Mi bemol menor, op. 115
    R. Schumann: Concierto para piano y orquesta en La menor, op. 54
    R. Schumann: Sinfonía nº 4 en Re menor, op. 120

    Christian Zacharias, pianoa eta zuzendaritza

    18:00 h  Aldez aurreko solasaldia ostegunean, Mercedes Albainaren eskutik.

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    26 - 27
    Mar
    2020

    BOS 13

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    A. Prada / F. Velázquez: Cántico espiritual
    C. Franck: Sinfonía en Re menor

    Ondarreta abesbatza (Iñaki Moreno, director)
    Amancio Prada, abeslaria
    Víctor Pablo Pérez, zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    16 - 17
    Api
    2020

    BOS 14

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    C. Saint-Saëns: Concierto para piano y orquesta nº 2 en Sol menor
    A. Dvorák: Sinfonía nº 6 en Re mayor, op. 60

    Martina Filjak, pianoa
    Shiyeon Sung, zuzendaria

     

    Babeslea

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    20
    Api
    2020

    Cámara 9

    Lekua:

    M. Bruch: 4 piezas para Clarinete, viola y piano Op. 83

    BOSeko hirukotea pianoarekin

    C. Cui: Cinco piezas Op. 56

    BOSeko hirukotea

    C. Debussy: Danza sagrada y danza profana para Arpa y cuerdas

    BOSeko ganbera taldea

    J. Francaix: Octeto

    BOSeko ganbera taldea

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    14 - 15
    maiatza
    2020

    BOS 15

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    G. F. Händel: Concierto para órgano y orquesta en Sol menor, HWV 289, op. 4, no. 1
    J. S. Bach: Cantata BWV 170 “Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust”
    G. F. Händel: Concierto para órgano y orquesta en Fa mayor, HWV 292, op. 4, no. 4
    J. S. Bach: Cantata BWV 35 “Geist und Seele wird verwirret”
    J. S. Bach: Sinfonía de la Cantata BWV 146 “Wir müssen durch viel Trübsal”

    Marta Infante, mezzosopranoa
    Juan de la Rubia, organo positiboa eta zuzendaritza

    18:00 h  Aldez aurreko solasaldia ostiralean, Mercedes Albainaren eskutik.

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    04 - 05
    Eka
    2020

    BOS 16

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    S. Moussa: Sinfonía nº 1 “Concordia”
    L. Van Beethoven: Concierto para piano y orquesta nº 5, op. 73 “Emperador”

    Javier Perianes, pianoa
    Erik Nielsen, zuzendaria

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    08
    Eka
    2020

    Cámara 10

    Lekua:

    Bakarlari Handiak Errezitaldian 

    Javier Perianes, oso pertsonala

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    11 - 12
    Eka
    2020

    BOS 17

    Lekua: Euskalduna Jauregia

    G. Verdi:
    La forza del destino, obertura
    “Perfidi!… Pietà, rispetto, amore”, de Macbeth
    Marcha y música de ballet, de Aida
    “Credo”, de Otello

    R. Wagner:
    “Die Frist ist um” de Der fliegende Holländer
    Lohengrin, Preludio
    Adiós de Wotan y Fuego Mágico, de Die Walküre

    Lester Lynch, baritonoa
    Erik Nielsen, zuzendaria

    18:00 h  Aldez aurreko solasaldia ostiralean, Mercedes Albainaren eskutik.

    Gehiago ikusi
  • Denboraldia 2019-2020
    15
    Eka
    2020

    Cámara 11

    Lekua:

    Bakarlari Handiak Errezitaldian 

    R. Schumann: Dichterliebe
    Canciones de Moussa, Ives, Porter

    Lester Lynch, baritonoa
    Erik Nielsen, pianoa

    Gehiago ikusi