Kontzertuak

BOS 03

Hastapeneko Abonua


Euskalduna Jauregia.   19:30 h.

M. Mussorgsky / N. Rimsky Korsakov: Khovanschina, preludio
K. Szymanovski: Concierto Para Violín y Orquesta nº 1, Op. 35
N. Rimsky-Korsakov: Sherezade, op. 35

Soyoung Yoon, biolina
Giancarlo Guerrero, zuzendaria

18:00 h Aldez aurreko solasaldia ostiralean, Mercedes Albainaren eskutik.

DATAK

  • 17 urria 2019       Euskalduna Jauregia      19:30 h. Sarrerak Erosi
  • 18 urria 2019       Euskalduna Jauregia      19:30 h. Sarrerak Erosi

Ezagutu hemen harpidedunak BOS izatea abantaila guztiak

SherezadeGuerrerorekin

Mila eta bat gauren magiak eta heriotzari gauero itzuri egiteko neska gazte batek erakutsitako abileziak –Giulia Brinckmeier gure concertinoaren biolinak ordezkaturik– ahal zen mamitze musikalik onena aurkitu zuten Rimsky Korsakov orkestrazioaren jenioaren eskutik. Irrikaz gaude gure Giancarlo Guerrero miretsiak zer egingo ote duen hain musika-gai sukoiarekin, eta Soyoung Yoon paregabearen akonpainamenduarekin eta Szymanovskiren kontzertu ezin ederragoarekin.

Gertakarien egutegia

Al
As
Az
Og
Or
La
Ig

Erlazionatutako ekitaldiak

Denboraldia 2019-2020
17 - 18
Urr
2019

BOS 03

Lekua: Euskalduna Jauregia

M. Mussorgsky / N. Rimsky Korsakov: Khovanschina, preludio
K. Szymanovski: Concierto Para Violín y Orquesta nº 1, Op. 35
N. Rimsky-Korsakov: Sherezade, op. 35

Soyoung Yoon, biolina
Giancarlo Guerrero, zuzendaria

18:00 h Aldez aurreko solasaldia ostiralean, Mercedes Albainaren eskutik.

Sarrerak erosi
Denboraldia 2019-2020
28
Urr
2019

Cámara 1

Lekua: Euskalduna Jauregia

C. Saint-Saëns: Septeto en Mi bemol Mayor Op. 65
J. Sandström: Sang till lotta, para Trombón y Cuarteto de cuerda
G. Fauré: Après un rève para Trombón y cuarteto de cuerda
G. Loidi: Lamiaren sei kantuak
C. Debussy: Romance
Aita Donostia: Oinazez

BOSeko ganbera taldea

Sarrerak erosi
Denboraldia 2019-2020
31 - 01
Aza
2019

BOS 04

Lekua: Euskalduna Jauregia

F. Schubert: Sinfonía nº 5 en Si bemol mayor, D. 485
R. Strauss: Concierto para trompa y orquesta nº 1 en Mi bemol mayor

J. Guridi: En un barco fenicio
M. Ravel: Rapsodia española

Luis Fernando Núñez, tronpa
Erik Nielsen, zuzendaria

Sarrerak erosi
Denboraldia 2019-2020
18
Aza
2019

Cámara 2

Lekua:

E. Grieg: Cuarteto nº 1 en sol menor Op. 27
BOSeko hari laukotea

A. Dvorak: Quinteto nº 2 en La Mayor Op. 81
BOSeko hari laukotea

Sarrerak erosi