Kontzertuak

Programamaarieernako kontzertua

Sarrera gonbidapenarekin, aforoa bete arte.


Sala BBK.   18:00 h.

Hora 12:30

Johann Sebastian Bach (1685-1750): Pasión según San Mateo, Erbarme Dich

Ariel Ramírez (1921-2010): Alfonsina y el mar

  • Oboea/Oboe: Asier Atxurra.
  • Klarineteak/Clarinetes: Gorka Aldana, Faruk Mouhrat, Inés Eguia.
  • Pianoak/Pianos: María Unzurrunzaga, Janire Fuentes.
  • Kontrabaxua/Contrabajo: José Garate.
  • Zuzendaritza/Dirección: Luis Alberto Requejo (klarinetea/clarinete)

Sergei Prokofiev (1891-1953): Russian Themes para 2 flautas, láminas y contrabajo. Pedro y el lobo – Sweet dreams

Francis Lai (1932): Love story, Tema para dos trombones

Georg Friederich Haendel (1685-1759): Concierto en fa menor para Trombón y piano. Grave – Allegro

Camille Saint-Säens (1835-1921): El cisne, para 2 flautas, láminas y contrabajo

Franz Joseph Haydn (1732-1809) / Siegfried Fink (1928-2006): Divertimento y vivace para marimba y vibráfono

Johannes Brahms (1833-1897): Sinfonía nº 1. Tema y Obertura académica para trio de trombones

Scott Joplin (1868-1917): The entertainer para 2 flautas, contrabajo, xilófono, marimba y piano

Edvard Grieg (1843-1907): Erotik para marimba y piano

Narciso Gómez: Boslaris Rap para percusión corporal

Jan Sandström (1954): Sång till Lotta para vientos, láminas y piano

  • Txirulak/Flautas: Sara Gil, Cristina del Olmo.
  • Tronboiak/Trombones: Cristina Bizarro, Gustavo Jiménez.
  • Perkusioa/Percusión: Gonzalo de Miguel.
  • Pianoa/Piano: Lázaro Akarregi.
  • Kontrabaxua/Contrabajo: José María Arriola.
  • Zuzendaritza/Dirección: Miguel Arbelaiz (tronboia/trombón)
  • Narciso Gómez (Perkusioa/Percusión)

Hora 18:00

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767): Gulliver Suite para dos violines
Intrada; Spirituoso – Reverie der Liliputaner – Loure der gesitten Hoyhnhnms

Bela Bartok (1881 – 1945): Dúo nº 38; Danza rumana: Forgatós

  • Biolinak/Violines: Reiko Mogi y Eder Marigomez

Antonio Vivaldi (1678 – 1741): Concierto para 3 violines en Fa Mayor Rv. 551. Allegro

  • Biolinak/Violines: Reiko Moggi, Alfonso Barrios, Aranzazu Calleja
  • Pianoa / Piano: Elena Pérez
  • Zuzendaritza/Dirección: Yulia Gudimova (biolina/violín)

Antonio Vivaldi (1678 – 1741): Concierto para 3 violines en Fa Mayor Rv. 551
Allegro – Adagio spiccato – Adagio largo e spiccato – Allegro

  • Biolinak/Violines: Gerardo Santa Coloma, Alicia Maiz.
  • Biola/viola: Sarai Campo.
  • Biolontxeloa/Violonchelo: Zofia Kwarciany.
  • Baxu jarraitua/Bajo continuo: Joao Pedro Da Cruz Melao

Robert Schumann (1810 – 1856): Quinteto para piano en Mi bemol Mayor Op. 44.
Allegro brillante

  • Pianoa / Piano: Elena Pérez.
  • Biolinak/Violines: Alicia Maíz, Gerardo Santa Coloma.
  • Biola/viola: Argia Arriola.
  • Biolontxeloa/Violonchelo: Zofia Kwarciany

Frédéric Chopin (1810 – 1849): Estudio nº 1 Op. 25 “Arpa Eólica”

  • Pianoa / Piano: Joao Pedro Da Cruz Melao
  • Zuzendaritza/Dirección: Zofia Kwarciany (biolontxeloa/violonchelo)

Antonin Dvorak (1841 – 1904): Sinfonía nº 9 en mi menor Op. 95 “Del nuevo mundo” (Arreglo de Míriam de Prado y Boslaris)

Enrique Granados (1867 – 1916): Danza española “Oriental”

Francis Kleynjans (1951): Aria nº 1 en la menor

Maurice Ravel (1875 – 1937): Bolero (arreglo Boslaris)

Carlos Ibarra: Ezpata dantza

Leonard Bernstein (1918 – 1990): West Side Story, América (arreglo Boslaris)

  • Txirulak/Flautas: Leticia Arteta, Lourdes Suárez, Agustín Churruca.
  • Txistu: Aritz Labrador.
  • Gitarra/Guitarra: Jorge Luis García.
  • Pianoak/ Pianos: Elena García, Amaia Zuza.
  • Zuzendaritza/Dirección: Marion Desjacques (Harpa/Arpa)

DATAK

  • 08 apirila 2017       Sala BBK      12:30 h.
  • 08 apirila 2017       Sala BBK      18:00 h.

Ezagutu hemen harpidedunak BOS izatea abantaila guztiak

Gertakarien egutegia

Al
As
Az
Og
Or
La
Ig

Erlazionatutako ekitaldiak

Denboraldia 2017-2018
26 - 27
Api
2018

BOS 14

Lekua: Euskalduna Jauregia

Erik Nielsen, zuzendaria

Gabriel Pierné (1863 – 1937) : Ramuntcho, 1. suitearen euskal abesti herrikoiei buruzko obertura
Sergei Rachmaninov (1873 – 1943): Paganiniren pieza baten gaineko Rapsodia Op. 43

Levon Avagyan, pianoa

Paul Dukas (1803 – 1869): Sinfonia Do Maiorrean
I. Allegro non troppo vivace, ma con fuoco
II. Andante espressivo e sostenuto
III. Allegro spiritoso

 

The Basque-French Connection

 

Babeslea:

 

 

www.fundacionjesusserra.org

 

Sarrerak erosi
Denboraldia 2017-2018
03 - 04
maiatza
2018

BOS 15

Lekua: Euskalduna Jauregia

Erik Nielsen, zuzendaria

I

Richard Wagner (1813 – 1883): Nurenbergeko maisu kantariak, Preludioa WWV 96

Gustav Mahler (1860 – 1911): Des Knaben Wunderhorn, aukeraketa
I. Des Antonius von Padua Fischpredigt*
II. Der Tamboursg’sell*
III. Rheinlegendchen*
IV. Trost im Unglück*
V. Lob des hohen Verstandes*

Johannes Martin Kränzle,  baritonoa

II

Richard Wagner (1813 – 1883):  Parsifal, Acto III (Aukeraketa: Erik Nielsen)

Johannes Martin Kränzle,  baritonoa

* Lehen aldiz BOSek

 

Sarrerak erosi
Denboraldia 2017-2018
17 - 18
maiatza
2018

BOS 16

Lekua: Euskalduna Jauregia

F. Geminiani / A. Corelli: 5. concerto grossoa sol minorrean
Giovanni Mossi: 7. kontzertua Re maiorrean, op. 2
Georg Muffat: 5. sonata Sol maiorrean, Armonico Tributo
— 
F. Geminiani / A. Corelli: 3. concerto grossoa Do maiorrean
A. Vivaldi: kontzertua sol minorrean, op. 3, RV578
A. Corelli: 1. concerto grossoa Re maiorrean, op. 6

Enrico Onofri, biolin-jotzailea eta zuzendaria

 

Sarrerak erosi
Denboraldia 2017-2018
21
maiatza
2018

CÁMARA 10

Lekua: Euskalduna Jauregia

J. Romberg: Kintetoa txirula eta harirako, 3. zk., Op. 41 (23)

Freyr Sigurjonsson (Tx), Mariana Sata (Bn), Ara Cividian (Bla), Aureliano Balducci (Bla), Javier Martínez (Bt)

W.A. Mozart Cuarteto para fagot y cuerda en Fa Mayor Kv. 370

María Díaz-Caneja, Antonio García (Bn), Leire Moreno (Bla), Javier Martínez (Bt), Gabriel León (Db), Santiago López (Bn)

W.A. Mozart: Kintetoa klarinete eta harirako, K. 581 (33’)

María Díaz-Caneja (1Bn), Iwona Przylecka (2Bn), Adriana Grigoras (Bla), Javier Martínez (Bt), Carlos García (Kl)

Sarrerak erosi